Annonsera/Kontakta oss

Vi gör tidningen som når alla!
Medan andra tidningar koncentrerar sig på vida världen så bevakar vi det lokala.

Spridning & upplaga
Åkarp, Hjärup/Uppåkra och Bjärreds kommuner.
Upplaga: 11 350 exemplar.

 

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/



Kontaktupplysningar
Säljledare
Simon Andersson
010-206 46 11
simon.andersson@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Annelie Ekelöw
010-206 46 12
annelie.ekelow@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Cornelia Lundin
010-206 46 17
cornelia.lundin@lokaltidningen.se


Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se


Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se

Reporter
Staffanstorp
Lena Karlsson
010-206 47 13
lena.karlsson@lokaltidningen.se


Grafisk formgivare
Maria Ellhult
010-206 47 77
maria.ellhult@lokaltidningen.se


Ekonomiavdelning
Lokaltidningen för fakturafrågor m.m.
Telefon: 010-206 47 60
Fax: 010-510 52 40
ekonomi@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion:
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Lokaltidningen Lommabladet
Hantverkaregatan 18
232 34 Arlöv

Telefon: 010-206 45 22



Prislista
Startsidan just nu
Politiken
Mest lästa
Ekstra Bladet
Senaste nytt
Ekstra Bladet
Mest lästa